Uzupełnienie niedoborów pierwiastków śladowych, witamin, aminokwasów wyłącznie z produktów naturalnego pochodzenia


Energoterapia to innowacja systemowa metoda leczenia polegającą na harmonizacji energii w ciele oraz strukturze psychoemocjonalnej człowieka. Swoje korzenie ma w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz starohinduskim systemie leczenia, jakim jest ayurweda Systemy te sprawdziły się przez wieki,a dzięki nowoczesnym technologiom i olbrzymim postępie wiedzy na temat człowieka,   zespołół Instytutu Energomedica , tchnął nowe życie w te stare metody.

Energia potrzebna jest do wszystkiego. Nie widzimy jej tak samo jak nie widzimy prądu, ale wiemy, że istnieje. Nadmiar czy niedobór energii skutkuje zawsze tym samym czyli destabilizacją pracy, a w przypadku człowieka  skutkuje chorobą. Dlatego w naszych działaniach, w naszych zaleceniach dążymy do wyrównania do naturalnego poziomu energii w poszczególnych systemach ciała, np. mózgu czy wątrobie a nie na stymulacji. Stymulacja to leczenie objawowe tak jak w przypaku leków. Metod stymulacji jest wiele,ale wszystkie działają do momentu wyczerpania się możliwości naszego ciała.

Stymulacja przypomina branie kredytu,a kredytem w tym wypadku jest nasza energia, kiedyś kredyt zawsze trzeba spłacić, ale co się stanie, jeżeli nie będziemy mieli środków na koncie, czyli w naszym przypadku włąsnych zasobów energetycznych? W związku z tym w energoterapii nie chodzi o to, aby zabrać jednemu tz np. wątrobie a dać mózgowi, chodzi o to by wszyscy mieli tyle ile potrzebują.

W ten sposób nie bierzemy kredytu energetycznego i możemy żyć spokojnie. Energoterapia to metoda systemowa polegającą na harmonizacji energii najpierw w strukturze fizycznej a potem lub czasem równocześnie w sferze psychoemocjonalnej. Osiąga się to przez stosowanie wybranych sposobów leczenia oraz na ich zastosowaniu w określonym czasie i dla określonej osoby.

 

Algorytm leczenia wygląda następująco:

 

1
Określenie tzw. typu psychoenergetycznego

2
Dobór indywidualnego sposobu żywienia poprzez wykonanie testu metabolicznego

3
Stosowanie specjalnej wody celem poprawy środowiska wewnętrznego organizmu [ciało człowieka składa się głównie z wody]

4
Uzupełnienie niedoborów pierwiastków śladowych,witamin, aminokwasów wyłącznie z produktów naturalnego pochodzenia

5
Poprawa mikrokrążenia krwi w całym organizmie poprzez stosowanie rezonatorów biofotonowych, specjalnych biomasaży, bowiem ma to kluczowe znaczenie dla odżywienia organizmu

6
Nauka określonych technik terapeutycznych pacjenta [oddechowych, pracy z ciałem, z emocjami] w celu nabycia umiejętności wyrównywania energii np. w stresie.

7
Pogłębienie procesów wyrównywania energii w ciele poprzez zastosowanie specjalistycznych rezonatorów wg zasad tradycyjnej medycyny chińskiej tzw. igła świetlna

8
Utrwalenie efektów przez pracę w grupie terapeutycznej i konsekwentne stosowanie zalecanej strategii leczenia. Dzięki tej metodzie w zdecydowany sposób można zachować długo zdrowie, wyleczyć się z wielu chorób, ale także odmłodzić ciało i ducha. Metoda nie ma żadnych przeciwwskazań i określonych wskazań medycznych, ponieważ każde zaburzenie zdrowia to równocześnie zaburzenie przepływu energii w naszym ciele. W związku z tym można ja stosować w każdym schorzeniu. Rezultaty zawsze zależą od momentu zastosowania oraz konsekwencji w leczeniu.